Heimlich and Co. – Ki akar titkosügynök lenni?
Ahogyan ígértem, korábbi Spiel des Jahres játékokat fogok bemutatni a következő hetekben. Elsőként essen szó a címben nevezett játékról, vagy angol nevén, a Top Secret Spies-ról. Véleményem szerint méltán érdemelte ki az 1986-os év játéka díjat.



A blöff és a pszichológia játéka ez. Előfordult már olyan is, hogy a játéknak győzött a bábuja. Annyira féltünk a saját bábuinkat komolyan jó helyzetbe mozgatni, hogy semelyikünk nem nyert. De az is érdekes eredményt hozott, amikor feleségem azzal a taktikával lepte meg a többi ügynököt, hogy saját bábujához sosem nyúlt – a végén mégis ő lett a győztes. Ráadásul vannak Top Secret kártyák, amik még inkább elősegítik a játék érdekes kimenetelét. Okosan kell játszani, de egy hétéves gyerek is könnyedén boldogul vele. Bátran ajánlom mindenkinek, aki könnyed kikapcsolódásra vágyik!
Értékelésem röviden összefoglalva:
Bonyolultság – 1 Az Amőba és a Ki nevet a végén? után ez a legegyszerűbb játék, amivel valaha találkoztam!
Szerencse – 2 Kockadobás dönt a lépésekről, de ez nem változtat a tényen: ez a játék nem a szerencse játéka!
Stratégia – 2 Már a játék elején lehet gondolkozni egy állandó stratégián, de ebben a játékban ez nem igazán mérvadó.
Taktika – 9 Abszolút a taktika játéka, minden körben fontos milyen döntést hozunk.
Kommunikáció – 2 Egyedüli hátránynak ezt tartom: csendes játék, semmi kommunikációt nem generál, maximum a Top Secret kártyák felolvasásakor.
Kommunikáció – 2 Egyedüli hátránynak ezt tartom: csendes játék, semmi kommunikációt nem generál, maximum a Top Secret kártyák felolvasásakor.
Design – 5 Egyszerű játék egyszerű kinézettel, bár a doboza nagy. Nem a kivitelzése miatt szeretjük, hanem játékmenete és egyszerűsége miatt.
Végső pontszám – 8
Jó szórakozást!
Csibu
ui: a képek a Boardgamegeek weboldalról származnak!